Tím Košice 2013 navštívil Plzeň a podelil sa o svoje skúsenosti

V utorok 11. júna navštívili Plzeň (Európske hlavné mesto kultúry v roku 2015) zástupcovia projektu Košice – EHMK 2013. So svojími českými kolegami sa podelili o doterajšie skúsenosti.

podpis memoranda Košice2013 Plzeň 2015_2

Zástupcovia Košíc 2013 predstavili svoj aktuálny program a hlavné investičné projekty. Pre plzenský tím boli prínosnými hlavne skúsenosti z prestavby kasárenského objektu na moderný kultúrny park, ktorého obdobu budujú v západočeskej metropole s názvom Světovar.  Okrem iného Košičania prezradili aj doteraz vnímané prínosy pre mesto,  najmä v oblasti zvýšenia turistického ruchu a záujmu zahraničných médií o Košice.

Dôležitým bodom rokovania bola spolupráca miest, ktorá sa týka predovšetkým výmeny umelcov. Prvá z umeleckých rezidencií je naplánovaná už na jeseň tohto roka. Práve výmeny sú hlavným bodom podpísanej deklarácie medzi Košicami 2013 a Plzňou 2015.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>