Unikátne výmenníky sa páčia doma i v zahraničí

Popri raňajkách v Kasárňach/Kulturparku si projekt SPOTs pripravil pre svoje publikum zaujímavé stretnutie vo Výmenníku Štítová pri Amfiteátri. Najznámejší košický sprievodca Milan Kolcun privítal celý tím „spoťákov“ a návštevníkov útulného výmenníka v mrazivé víkendové ráno. Pomer domácich a návštevníkov bol vyrovnaný počas celej diskusie, a tak vládla priateľská atmosféra.

Milan Kolcun výborne ustriehol ako obsah, tak aj formu raňajok, a tak každý člen tímu dostal priestor na svoj názor a pohľad na projekt SPOTs, čo mu dáva, aké má silné zážitky, čo si myslí, že je na projekte dôležité. Hlavné slovo mala manažérka projektu Blanka Berkyová, ktorá je pri projekte od jeho zrodu a to, čo hovorila malo vždy hlavu a pätu.

„V poslednom čase, keď som bola na stretnutiach s medzinárodnou účasťou, zistila som, že projekt SPOTs je výnimočný tým, aké som dostávala otázky. Ako ste dosiahli, že ľudia chodia do výmenníkov, ako je možné, že sa aktívne zapájajú do tvorby programu, ako?  Z toho je jasné, že sme v niečom unikátni, že Košice nepreletia projektom Európskeho hlavného mesta kultúry iba rýchlovlakom, ale že sa na sídliskách za posledných necelých päť rokov buduje sieť výmenníkov s unikátnym konceptom, obsahom a to je naša devíza. Sme iní, jedineční a chceme a snažíme sa byť otvorení pre nové aktivity, komunity a nové nápady,“ uviedla manažérka.

Na záver sa celému tímu poďakovali aj naši partneri z holandskej siete CAL-XL a popriali nám, aby sme boli vždy otvorenou platformou pre lokálnych ľudí, bez byrokracie a papierovania, stále s pohostinnou a príjemnou atmosférou. A o to sa budeme snažiť ďalšie roky, určite.

foto: Katarína Hudačínová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>