Vedátori maľovali neviditeľnými farbami

Sobota v rámci Záverečného ceremoniálu EHMK 2013 patrila vďaka projektu SPOTs aj deťom. V poradí druhý Vedecký brloh vo Výmenníku Obrody hostil RNDr. Martina Vavru, PhD. z Ústavu experimentálnej fyziky SAV. Témou bolo „Veselé maľovanie neviditeľnými farbami“ a veru sa bolo na čo pozerať.

3623-1386073254_xVKzn70eat.upl-untitled_4131.jpg&pmd=309546„Bola to sranda. Nakreslil som si obrázok a nevidel som ho, a keď som ho držal nad ohrievačom, tak sa mi ukázal,“ povedal nadšene malý aktívny návštevník Alex, ktorý bol aj na predchádzajúcom brlohu. V skratke vystihol podstatu toho, čo zvedavé deti robili počas celej interaktívnej prednášky. Hrali sa, zabávali a fyzik Martin Vavra sa snažil deťom sprostredkovať, na akom princípe neviditeľné texty fungujú.

To, že majú Vedecké brlohy úspech, sme sa presvedčili už pri prvom stretnutí detí s vedou, kedy preplnený výmenník ledva stačil malým vedátorom. Vedecké brlohy sú populárnou odnožou Vedeckých kaviarní pre dospelých, ktoré sme začali pripravovať od októbra tohto roku. Spriaznenou dušou projektu SPOTs pri tvorbe ich obsahu je RNDr. Mária Zentková, CSc. z ÚEF SAV, ktorá sa úspešne venovala už viacerým zaujímavým projektom pre deti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>