Vidiek nabil publikum pozitívnou energiou

2013_8_7_Vidiek_foto_T_Bachura_08Skupina Vidiek sa koncertnej úlohyna podujatí Leto v parku zmocnila s gustom prináležiacim skutočnej hudobnej legende. Pod kasárenským pódiom “Váš Kuric Ján” a spol. roztancovali vyše tisíc návštevníkov. Po areáli krepčili násťroční, aj šesťdesiatnici.

Kuric na to zareagoval svojským humorom: “My národ zjednocujeme od začiatku našej existencie.”

Už od prvých tónov bolo zjavné, že dobrá nálada v Kasárňach/Kulturparku nevládne náhodou. Ako frontman sa Kuric bavil ostošesť nielen pri spievaní, ale aj slovne medzi pesničkami. Touto energiou nakazené publikum na hodinu zabudlo aj na rekordné uzemňujúce horúčavy. Roztancovaná rodená Košičanka Eva koncert Vidieka zažila už niekoľkokrát: “Vždy ich rada vidím. Je to zážitok.”

Kto nikdy Vidiek nepočul,  by sa nevedel vynačudovať nadpriemernému počtu vysmiatych tvárí.

“Koncertovanie ma baví,” povedal na to J. Kuric s úsmevom, “Aj do Kasární/Kulturparku som sa teraz rád vrátil. Pekné to tu je.”

2013_8_7_vidiek_foto_t_bachura_12Páni z Vidieka neostávajú len pri obohrávaní hitov. Radi spolupracujú so známymi tvárami slovenskej a českej hudobnej scény, od Hexu po Katarínu Knechtovú, avizovanú na albume s názvom Posledný. Na jeseň tiež chystajú sériu koncertov s orchestrom srbského dychovkára Bobana Markovića.

O koncertovaní s velikánmi svetovej hudby však Kuric nesníva: “Slovákov a Čechov mám rád. Načo by som s takými Rolling Stones hral, veď by mi nerozumeli. Len dúfam, že mi to vydrží tak dlho, ako im.”

Na ich snáď najznámejšiu pesničku, prvý hit Vidiečan, nedošlo, ale Kuric nezostal publiku nič dlžný: “Vidiečanom si, keď to cítiš. Ja sa ním cítim. Som vidiečan, Slovák a Európan.”

Pocitový vidiečan sa rozlúčil jednoduchým odkazom, ktorý mu leží na srdci: “Chcel by som,  aby všetci ľudia boli sami sebou. Aby sa všetci správali tak prirodzene ako pri rannej hygiene.”

Eva sa v prídavku dočkala aj svojej najobľúbenejšej skladby Ó maňo, ktorú Kuric pôvodne naspieval s Věrou Bílou. Potom skonštatovala: “Vidiečania boli výborní.”

Viac informácií nájdete na www.letovparku.sk

foto: Tomáš Bachura 

text: Peter Korchňak

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>