Výmena slovenských mincí sa končí 2. januára 2014

Národná banka Slovenska upozorňuje širokú verejnosť, že posledným dňom výmeny slovenských obehových mincí za eurá je 2. január 2014. Po tomto termíne nebude už výmena slovenských mincí možná.

Pokiaľ majú občania záujem vymeniť mince bývalej slovenskej koruny, môžu tak urobiť každý pracovný deň od 7.30 h do 12.00 h v ústredí Národnej banky Slovenska alebo v piatich expozitúrach NBS v Nových Zámkoch, Banskej Bystrici, Žiline, Košiciach a Poprade.

NBS zároveň dáva do pozornosti, že slovenské bankovky, ako aj pamätné slovenské mince, sa dajú vymeniť za eurá bez časového obmedzenia.

V obehu sa nachádza ešte viac ako 19 mil. ks bankoviek v hodnote 2,4 mld. Sk, takmer 392 mil. ks obehových mincí v hodnote takmer 720 mil. Sk a 934-tisíc ks slovenských pamätných mincí v hodnote 698,9 mil. Sk. Hodnota slovenských peňazí v obehu je 3,84 mld. Sk. 

Jedna reakcia na Výmena slovenských mincí sa končí 2. januára 2014

 1. Mikulas Soltýs

  Pekný deň,

  žiadame NBS o VEREJNÚ INFORMáCIU V MÉDIACH SR , prečo nebolo a nie je možné vymeniť vo všetkých KRAJSKÝCH mestách SR slovenské obehové mince napr. v 3. najväčšom meste PREŠOV, ďalej NITRA, TRNAVA,TRENČÍN.
  NBS nerešpektuje uzemné čenenie Slovenska a tým občanov tu uvedených krajov diskriminuje. NBS nie je tu pre všetkých občanov?

  Žiadame NBS o odpoveď do 30.12.2013 12:00 hod. na adresu: sospom@centrum.cz
  ……………………………………………..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>