Pozrite sa na legendu českej dokumentárnej fotografie

1452062_769799383046185_474736697_n - kópiaPo mnohých svetových metropolách – od Paríža po Rio de Janeiro, aj v Košiciach predstaví fotografie svetoznáma legenda českej dokumentárnej fotografie prof. Jindřich Štreit. Do Európskeho hlavného mesta kultúry – Košice 2013 prichádza s výstavou „Brána naděje“. Čiernobiele fotografie vás prenesú do jedinečných momentov českého vidieka a sprostredkujú citlivú atmosféru spirituality, humoru, ale aj každodenných starostí obyčajných ľudí.

Výstava je pripravovaná v spolupráci s Českým centrom, Czech Tourism a Českým spolkem v Košicích. Výstava Brána naděje, bola koncipovaná na základe prosby arcibiskupa olomouckého Jana Graubera, ktorý oslovil Jindřicha Štreita s tým, že by bol rád, keby k Miléniu pripravil výstavu, ktorá by zachytávala prepojenie obyčajného života s cirkvou a náboženským životom. Fotografie sú výberom z rôznych krajín a z rituálov rôznych cirkví a zachytávajú cyklus života od narodenia až po smrť.

Výstavu si môžete pozrieť v budove Bravo v Kasárňach/Kulturparku. Potrvá do 29. novembra. Stojí za to ju vidieť!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>