Výstava o Košiciach v partnerskom meste Zaragoza

V kultúrnom a spoločenskom stredisku Estación del Norte v Zaragoze, hlavnom meste autonómnej oblasti Aragón, slávnostne otvorili minulý týždeň výstavu venovanú Košiciam, Európskemu hlavnému mestu kultúry 2013.

Na otvorení sa okrem veľvyslanca SR v Španielsku Jána Škodu a honorárneho konzula SR v Aragónsku La Rioje Jean-Paula Bastiaansa, zúčastnila zástupkyňa starostu Zaragozy Dolores Ranera, generálny riaditeľ odboru kultúry Aragónskej vlády Humberto Vadillo López, zástupca provinčnej vlády José Manuel Larqué, členovia konzulárneho zboru a ďalší pozvaní hostia.

Veľvyslanec SR v otváracom prejave pripomenul dohodu Zaragozy a Košíc o spolupráci z minulého roka, ktorej naplnenie by malo slúžiť lepšiemu vzájomnému poznávaniu. Vyzdvihol Košice ako mladé mesto s bohatou históriou a veľkými perspektívami do budúcnosti. Honorárny konzul SR poukázal na dynamicky sa rozvíjajúce hospodárstvo v oblasti slovenského východu, ktorému Košice dominujú, pričom upozornil, že z východoslovenskej metropoly sa stáva centrum odvetvia informačných technológií, ako aj metalurgického priemyslu strednej Európy.

Po slávnostnom otvorení si hostia v sprievode veľvyslanca a honorárneho konzula SR prezreli 29 panelov, ktoré podrobne demonštrujú Košice v roku v ktorom nesie, spoločne s francúzskym Marseille, titul Európske hlavne mesto kultúry.
Výstava v partnerskej Zaragoze potrvá až do 11. novembra.

Zdroj: Veľvyslanectvo Slovenskej repubiky v Madride

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>