Za pokladom sklenenej pani do Dobšinej

Súčasťou TOP podujatí programu Terra Incognita v roku 2013 je aj Poklad sklenenej pani – Dni mesta Dobšiná. Podujatie sa koná v dňoch 17. – 19. mája 2013 v Dobšinej a návštevníkom ponúka atraktívne zážitky a nový pohľad na zaprášenú históriu.

Hlavní organizátori podujatia – Mesto Dobšiná a Kultúrne centrum KSK – pripravili pestrú zmes kultúrnohistorických, ale aj netradičných športových akcií.

A

Trojdňové podujatie Poklad sklenenej pani ponúkne návštevníkom historického banského mesta Dobšiná možnosť zapojiť sa do radu súťaží a happeningov spojených so skutočnými udalosťami i mystériami tamojších dejín. Turecký vpád zo 16. storočia, hľadanie pokladu tajomného ducha sklenenej pani, ale aj preteky furmanských vozov či iné aktivity sú zárukou zábavy a poznávania unikátnosti regiónu. Chýbať nebude ani voľba dobšinského richtára, ktorým bol podľa tradície najťažší muž v meste. To všetko obohatia početné prezentácie folklóru a banských tradícií spojených so sviatkom Turice. Ukážky tradičných ľudových remesiel, špecialít miestnej kuchyne, nočné oslavy a k tomu dobrá nálada garantujú nezabudnuteľné zážitky uprostred hôr, ktoré pozemským i podzemným bohatstvom okúzlili nejedno kráľovstvo či ríšu.

V piatok 17. mája budú mať návštevníci príležitosť odviezť sa do Dobšinej historickým vláčikom, ktorý z Košíc odchádza o 13:30 h.

Kompletný program podujatia nájdete TU

Historický vláčik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>