Žiadne ciele nie sú príliš vysoké

Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja a Slovenská spoločnosť pre spina bofida a hydrocefalus, o.z. vás srdečne pozývajú od 21. októbra 2013 do 4. novembra 2013 na výstavu fotografií Paľa Bicáka „Hendikep alebo dar?“ do priestorov knižnice na ul. Lipová č. 3.

Druhý Svetový deň rázštepu chrbtice a vodnatieľky mozgu pripadá na 25. október. Tento deň vznikol preto, aby sa zvýšilo povedomie spoločnosti o spine bofide a hydrocefale, aby sa presadzovali a podporovali práva ľudí, žijúcich s týmto ochorením a v neposlednom rade, aby sa poukázalo na možnosť predchádzať vzniku tejto vrodenej poruchy.

Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave v spolupráci s OZ prináša návštevníkom opäť výstavu fotografií. Tentoraz to budú fotografie jedného autora, amatérskeho fotografa Paľa Bicáka. Pochádza z Bardejova. Vyštudoval teológiu na Katolíckej univerzite v Ružomberku, ale pracuje v oblasti energetiky. K fotografovaniu ho priviedol otec. „ Už druhý rok som bol v lete s mojimi zdravými deťmi ako dobrovoľník v tábore pre hendikepované deti. Deti sa fotili veľmi dobre Pristupoval som k nim ako k vlastným a oni veľmi skoro zistili, či je to úprimné alebo divadielko.“

Deti narodené so spinou bifidou a hydrocefalom vyrastú v deti, ktoré majú rovnaké ambície ako ostatné. Dieťa, ktorému sa rozvinul hydrocefalus, potrebuje riadnu a včasnú odbornú lekársku starostlivosť, aby sa zachovali všetky šance pre jeho zmysluplný život. Preto je dôležité, aby liečba bola ľahko dostupná.

Od 21. októbra do 4. novembra 2013 je v priestoroch Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave sprístupnená výstava fotografií Paľa Bicáka. Prijmite naše pozvanie v rámci výpožičných hodín na výstavu, ktorá si určite zaslúži pozornosť. Pohľad na nejeden  záber vyvolá v mysli rôzne otázky. Vstup je voľný.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>