Predstavenie nových trendov v destinačnom manažmente na konferencii CARAT

Nezisková organizácia Košice 2013, n.o. v rámci projektu CARAT organizovala dňa 19. februára 2015 v priestoroch Kasární/Kulturparku konferenciu zameranú na predstavenie nových trendov v destinačnom manažmente. Účastníci sa prišli inšpirovať novinkami v oblastiach turizmu a cestovného ruchu a počas jednotlivých blokov im boli predstavené rôzne témy – jedinečnosti i výzvy karpatského regiónu, alternatívne formy turizmu, kreatívny turizmus, inovácie v hotelierstve, marketing mesta Birmingham, ale vyskúšali si aj destinačný manažment interaktívnou a zážitkovou formou. Medzi kľúčových spíkrov patrili predstaviteľ Marketing Birmingham Tim Manson, umelecký riaditeľ Menagerie Theatre Company Paul Bourne, či cestovateľka, blogerka a zakladateľka Creative Tourism Austria Elena Paschinger. Konferencia poskytla priestor aj na networking a poslucháči tak mali možnosť diskutovať priamo so spíkrami. Program konferencie si môžete stiahnuť tu a profily spíkrov si môžete stiahnuť tu.

Projekt CARAT – Karpatský región ako atraktívna turistická destinácia je implementovaný v rámci programu cezhraničnej spolupráce ENPI Maďarsko – Slovensko – Rumunsko – Ukrajina 2007 – 2013  (www.huskroua-cbc.net) a je spolufinancovaný Európskou úniou prostredníctvom Nástroja európskeho susedstva a partnerstva /ENPI/. Globálnym cieľom programu je zintenzívniť a prehĺbiť spoluprácu v oblasti trvalo udržateľného, sociálneho, environmentálneho a ekonomického rozvoja medzi ukrajinskými regiónmi Zakarpatia, Ivano-Frankovska a Černivetska a oprávnenými programovými územiami Slovensko, Maďarska a Rumunska.

Košice 2013, n.o.

Kukučínova 2, Košice

www.kosice2013.sk

office@kosice2013.sk

Európska únia sa skladá z 28 členských štátov, ktoré sa odhodlali k postupnému prepojeniu svojich know-how, zdrojov a osudov. Počas spoločného 50 rokov trvajúceho obdobia rozširovania EÚ si vybudovali priestor pre stabilitu, demokraciu a trvaloudržateľný rozvoj pri zachovávaní kultúrnej rozmanitosti, tolerancie a individuálnej slobody. Európska únia sa zaviazala zdieľať dosiahnuté výsledky a ich hodnoty s krajinami ako aj s ľuďmi žijúcimi za jej hranicami. Výkonným orgánom EÚ je európska komisia.

cezhranicna spolupraca     huskroua_slogan_sk     IMG_6014spolufinancovanie z EU

 

Na stiahnutie:

Nadiya Yaschyna prezentácia tu a video z konferencie:

Henrieta Kiraľvargová prezentácia tu a video z konferencie:

 

Michal Naď prezentácia tu a video z konferencie:

Elena Paschinger prezentácia tu a video z konferencie:

Paul Bourne video z konferencie:

Tim Manson (prezentáciu zašleme na vyžiadanie).

Peter Germuška prezentácia tu a video z konferencie:

Galéria:

fot 2

fot5

fot6

fot7

IMG_6014

IMG_6069

IMG_6099

IMG_6108

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>